Крадіжка українських монастирів

John Gordon Sennett
3 min readApr 6

--

справа Києво-Печерської лаври

Kyiv Pechersk Lavra Church: Photo by Author: March 2021

Правові спори ґрунтуються на фактах, що наводяться як докази, та іноді так званих непрямих доказах. Непрямі докази часто вважають фактами, з яких суди та судді можуть зробити висновки. Тож розгляньмо з такого погляду справу Києво-Печерської лаври, що є пам’яткою Світової спадщини ЮНЕСКО.

Насамперед маємо знати про засновників цієї лаври. Святий Антоній Київський (також знаний як Антоній Печерський) народився 983 року в місті Любечі (нині це містечко в Чернігівській області України). Він став ченцем на горі Афоні, і 1011 року його ігумен наказав йому повернутись до Києва, щоби навертати вірних до християнського чернецтва. Він заснував Ближні печери Києво-Печерської лаври 1051–52 року, призначив настоятелем святого Варлаама та викопав Дальні лаврські печери близько 1055 року під заступництвом Великого князя київського Ізяслава I.

Згодом, коли св. Варлаам відійшов, щоб заснувати інший монастир, св. Антоній призначив настоятелем святого Феодосія Печерського, який започаткував общинне чернецтво замість Антонієвого затворництва. За обох різновидів чернецтва усі монахи присягали на бідність, служіння та аскетизм. Досі важливими фактами є те, що Києво-Печерську лавру заснував уродженець України у столиці України. Тоді Україна називалась Київською Руссю. Московія (нині відома як Росія) з’явилась лише 1263 року.

Усі православні церкви визнають перші сім Вселенських соборів. Другий Вселенський собор, що відбувся 381 року в Константинополі, зокрема, постановив:

“Хай єпископи (митрополити/патріархи) не простягають своєї влади на церкви за межами своєї єпархії та не змішують церков; але хай Александрійський єпископ, згідно з канонами, лише керує справами Єгипту…”

Російська православна церква (Московський патріархат) явно порушує це канонічне право, претендуючи на юрисдикцію за межами своїх державних кордонів, над церквами в Білорусі, Україні, Латвії, Литві та Естонії. 1990 року з дозволу РПЦ утворено Українську православну церкву Московського патріархату, що відтоді представляла РПЦ в Україні. Служба безпеки України виявила факти російської пропаганди та наявність російського громадянства у низки кліриків УПЦ МП по всій Україні, яких було ідентифіковано як ворожих агентів ФСБ Росії.

Священнослужитель УПЦ МП митрополит Павло (також відомий як “Паша Мерседес”), намісник Києво-Печерської лаври, мешкає у розкішних апартаментах на лаврській території, володіє чудово оздобленим елітним маєтком у Києві, керує новісіньким “мерседесом” та носить годинник Patek Phillipe за 40 тисяч доларів. І це спосіб життя у монастирі, що засновувався на бідності та аскетизмі. Ба більше, УПЦ МП збудувала на території Києво-Печерської лаври 36 незаконних споруд (згідно з Міністерством культури та інформаційної політики України), що є порушенням правил ЮНЕСКО та українського законодавства.

Отож, факти у справі Києво-Печерської лаври явно виправдовують рішення українського уряду усунути УПЦ МП з території монастиря та дозволити Православній церкві України орендувати приміщення та проводити богослужіння. УПЦ МП досі утримує та воює за заснований св. Антонієм Київським Троїцько-Іллінський монастир у Чернігові, а також Почаївську лавру у Тернопільській області. Ця маріонетка агонізуючої імперії також відстоює багато окремих церков. Україна робить усе можливе для дотримання західних стандартів міжнародного права та релігійної свободи. Уявляєте, як це важко, коли релігійна організація, заснована ворогом, що знищує вашу країну й убиває, катує та ґвалтує тисячі людей, вимагає свободи проповідувати, що ви злі, що вас не існує й ви заслуговуєте такого поводження? Українцям слід віддати належне за їхню стриманість.

--

--

John Gordon Sennett

Living in a War Zone. An unexpected twist in life.